Společnost Kordárna Plus a.s.

Kordové tkaniny, jako nedílnou součást výztuhy pneumatiky, nalezneme v osobních a nákladních automobilech, motocyklech a ostatních dopravních prostředcích. Kvalita, spolehlivost a orientace na zákazníka činí Kordárnu spolehlivým dodavatelem pro přední evropské výrobce pneumatik. Kordárna je jediným evropským výrobcem technických tkanin, jejíž výjimečnost tkví v tom, že realizujeme celý výrobní proces. Počínaje produkcí vlastního vlákna, jako vstupní suroviny, jeho následným zpracováním až do podoby finálního produktu, tedy impregnované technické tkaniny. S našimi výrobky se nesetkáte pouze v automobilovém průmyslu. Jejich použití je široké a to jak v gumárenském, tak i těžebním a strojírenském průmyslu. Při výrobě dopravních pásů jsou základem nosné výztuhy. Pro jejich vysokou odolnost, stabilitu a kvalitu je vyhledávají přední světoví výrobci dopravních pásů. Součástí Kordárny je i závod na výrobu vlákna, kde se vyrábí vysoko pevnostní polyesterové příze. Kombinace moderního výrobního zařízení, zkušeností a know-how činí společnost Kordána jedinečným integrovaným dodavatelem svého druhu v Evropě. Díky tradici, neustálému rozvoji, modernizaci strojů a zlepšení systému řízení jakosti jsme dlouhodobě mohli naplnit očekávání všech našich odběratelů.

Filozofie

Kordárna Plus, a.s., je spolehlivým a zkušeným dodavatelem na globálním trhu technických tkanin s vysokou mírou konkurenceschopnosti a kvalitou služeb. Díky vlastní výrobě vlákna jsme plně integrovaným výrobcem kordových a technických tkanin používaných v automobilovém, gumárenském a těžebním průmyslu. Naše výrobky slouží jako hlavní výztužný prvek pneumatik, dopravních pásů a v řadě jiných gumárenských výrobků. Při vývoji nových produktů a plnění dalších speciálních požadavků náš technický tým úzce spolupracuje se zákazníky.

Kordárna Plus, a.s., je největším, stabilním a uznávaným zaměstnavatelem v regionu Horňácka. Věříme, že nejen zaměstnanci ocení, že mnohé z aktivit společnosti jsou zaměřeny na podporu místního hospodářství a tím i vyšší úrovně života lidí.

Politika jakosti

Společnost Kordárna Plus patří mezi přední evropské výrobce výztužných textilních tkanin a našimi dlouhodobými obchodními partnery jsou přední evropští a světoví výrobci pneumatik. Rozvíjením vzájemně výhodné spolupráce chceme toto postavení udržet a posílit.
VÍCE

Historie společnosti

Historie Kordárny se započala roku 1948 výrobou kordových tkanin vyráběných z bavlny, později pak z viskózy a polyamidových přízí. Ke konci padesátých let minulého století se vyráběly první kordové tkaniny tak, že byly impregnovány ve speciální impregnační komoře připojené ke tkalcovskému stavu. Kordárna postupně rozvíjela vlastní know-how a probíhala modernizace výrobního zařízení. Výrobní program byl následně rozšířen. Už tehdy zahrnoval technické tkaniny pro pásové dopravníky a jiné gumové a mechanické zboží.

Rozvoj automobilového průmyslu a vlastně celkový nárůst průmyslu v 70. letech vyzvedl Kordárnu mezi nejdůležitější společnosti v oboru. Následně se Kordárna stala největším evropským podnikem vyrábějícím technické textilní tkaniny.

Kordárna neustále investuje do strojního zařízení. Nové impregnační linky byly vybudovány v roce 2000. V letech 2007 a 2017 došlo k výraznému navýšení dalších výrobních kapacit. Velmi důležitý krok byl proveden v roce 2012, kdy byla úspěšně zahájena výroba polyesterových nití v Senici, chemickém závodu se sídlem na Slovensku.

Od chvíle, kdy první tkanina opustila naše výrobní linky, až do dnešní doby získala Kordárna postupně znalosti, zkušenosti a tak je nyní schopna poskytovat kvalitní služby. Díky tomu jsou naše tkaniny dodávány do více než 15 zemí Evropy, Severní Ameriky, Jižní Ameriky a Asie.

Naši odběratelé